KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165101
*
nr 1616 5101
Magnus Creutz
(1909-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 80x68cm
Magnus Creutz, svensk målare och grafiker född 1909, död 1989 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:58:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 22:33:19
1
500 kr
25/4 17:23:11
2
1.000 kr
27/4 13:53:24
3
2.200 kr
27/4 14:05:33
2
2.000 kr
27/4 14:05:33
3
2.200 kr (Budbetjänt)
27/4 14:07:00
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Magnus Creutz
Magnus Creutz, svensk målare och grafiker född 1909, död 1989 .
Läs mer om Magnus Creutz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: magnus creutz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Magnus Creutz
Magnus Creutz, svensk målare och grafiker född 1909, död 1989 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Magnus Creutz
nr 1616 5101
Magnus Creutz
(1909-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 80x68cm
Magnus Creutz, svensk målare och grafiker född 1909, död 1989 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 22:33:19 | 1 | 500 kr |
25/4 17:23:11 | 2 | 1.000 kr |
27/4 13:53:24 | 3 | 2.200 kr |
27/4 14:05:33 | 2 | 2.000 kr |
27/4 14:05:33 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
27/4 14:07:00 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Magnus Creutz
Magnus Creutz, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1909, död 1989 .Läs mer om Magnus Creutz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: magnus creutz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37